BLOG GALAXIMA FAKTURY

pravidelně vás informujeme o novinkách naší fakturace, změnách a dalších možnostech pro podnikatele


Kontroly ČOI blog, článek

Kontroly ČOI
Sdílejte na Facebooku

Kontroly ČOI

ČOI kontroloři již mohou používat skrytou identitu.
Novela zákona o České obchodní inspekci, která významně posiluje pravomoci inspekce, nabyla účinnosti 1. listopadu 2017.

Inspektoři ČOI budou moct používat při kontrolách krycí prostředky, např. změněnou identitu.
 
Kontroloři budou moct také vstoupit i do uzamčených skladových prostor a provozovatelé webhostingu budou mít za povinnost identifikovat toho, kdo si webový prostor pronajímá.

Krycí prostředky ale půjde využít jen tehdy, vyžaduje-li to předmět kontroly a nelze-li účelu kontroly dosáhnout jinak.
Inspektor je v takových případech oprávněn v rámci výkonu své činnosti, a to výjimečně a v nezbytné míře, jednat pod změněnou identitou a využít krycí prostředek.

Krycí identita se bude využívat především tam, kde musí inspektoři poskytovat osobní údaje.
Například na předváděcích akcích žádají před vstupem organizátoři běžně občanský průkaz, znají tak pravou identitu inspektorů a vytváří si seznam, který si případně rozešlou, podruhé již inspektora dovnitř nevpustí například pod záminkou, že už je plno.
Doklady musí kontroloři ukazovat také v autobazarech či při výkupu surovin.
 
V minulosti totiž vznikaly podvodné internetové obchody, které si na stránky uvedly například neúplné či úmyslně lživé informace o provozovateli (např. cizí či neexistující IČ) a ze strany České obchodní inspekce není v současné chvíli možnost zjistit, kdo stránky skutečně provozuje.


Online fakturace, kompletní fakturační online systém, faktury, zálohové faktury, proforma faktury, dobropisy (opravné daňové doklady) a automatické kontroly včetně kontroly plátce DPH. GALAXIMA FAKTURY ONLINE, kdekoliv a kdykoliv. Přidejte se k nám...

Chci zasílat email novinky