BLOG GALAXIMA FAKTURY

pravidelně vás informujeme o novinkách naší fakturace, změnách a dalších možnostech pro podnikatele


Netwalking u nás blog, článek

Netwalking u nás
Sdílejte na Facebooku

Netwalking je trend chůze a síťování.

Prospěšnost fyzické aktivity a riziko sedavého způsobu života řeší netwalking.

V jednotlivých firmách, které pochopily, že zdraví zaměstnanci, kteří jsou v dobré kondici a práce je baví, jsou také pracovně výkonnější, efektivnější a pro firmy jsou celkově větším přínosem, se tak rodí programy a výzvy na podporu zdravějšího životního stylu.

Nehledě na to, že zdraví zaměstnanci nepřinášejí ztráty související s pracovní neschopností a nemocenskou.

Podpora pohybu navíc nemusí být pro firmy ani pro samostatné podnikatelky a podnikatele nic složitého a nákladného.

Stačí zařadit do pracovních činností třeba chůzi.

Už samotná a prostá chůze se totiž spojuje s prevencí onemocnění srdce, některých druhů rakoviny, diabetu druhého typu a rizik souvisejících s obezitou.

Další inovativní aktivitou, která se v souvislosti se zdravějším přístupem k práci ve firemním prostředí šíří, jsou porady v chůzi.

A má to opět i jiný důvod než čistě jen zdravotní.

Vědci na Stanfordově univerzitě,kteří se zabývali vlivem chůze na kreativitu zaměstnanců, zjistili,že chůze velmi zvyšuje kreativitu.

Když porovnávali kreativitu lidí, kteří sedí, s těmi, kteří chodí, zjistili, že při chůzi vzrůstá kreativita v průměru o 60 procent.

A to bez ohledu na to, jestli dotyčný chodí venku nebo uvnitř v místnosti. Kreativitu totiž podle nich neovlivňuje prostředí, ale právě chůze samotná, která je tu hlavním faktorem.

Vědci ale upozorňují, že chůze není vhodná pro všechny typy myšlení.

Přínos podle nich nemá tehdy, když je potřeba zaměřit mysl na jedinou správnou odpověď.

Ale tehdy, je-li třeba podpořit nové myšlenky, nové a čerstvé úhly pohledu, je prokázaně přínosná.

Chůze však neproměňuje jen klasické porady v netradiční, ale mění také navazování pracovních kontaktů a síťování.

Není to tak dávno, co slovo networking patřilo v podnikání mezi ty nejvíce frekventované a networking – síťování se stalo přístupem, bez kterého dnes v byznyse prakticky nelze přežít.

Když se pak networking propojil s výhodami zdravé chůze a pobytem na čerstvém vzduchu, místo se sezením nebo postáváním v uzavřené vydýchané zasedačce nebo jiné místnosti, rozvinul se netwalking.


Online fakturace, kompletní fakturační online systém, faktury, zálohové faktury, proforma faktury, dobropisy (opravné daňové doklady) a automatické kontroly včetně kontroly plátce DPH. GALAXIMA FAKTURY ONLINE, kdekoliv a kdykoliv. Přidejte se k nám...

Chci zasílat email novinky