Plátce DPH

Plátce DPH
V kategorii Podnikání
Sdílejte na Facebooku Sdílejte na Twitteru Sdílejte na Linkedin

Registrace online účtu zdarma, fakturujte ještě dnes

Povinnost být plátcem DPH

Podnikateli (osvč) nebo právnické osobě vzniká povinnost stát se plátcem DPH, pokud koná ekonomickou činnost a za 12 po sobě jdoucích měsíců přesáhl jeho obrat 1 000 000 Kč.

Uplatňování DPH a jeho odvod finančnímu úřadu jako plátce DPH

Je-li podnikatel (osvč) nebo právnická osoba plátce DPH, musí přidávat (zohledňovat cenu svých výrobků, zboží nebo služeb), tedy uplatňovat daň z přidané hodnoty na všechny své prodeje, tedy uskutečněná zdanitelná plnění. Tyto daně, o které se pro zákazníky zvyšuje cena výrobků, zboží a služeb, musí přiznat a odvést finančnímu úřadu vždy do 25. dne po skončení zdaňovacího období. To je pro někoho kalendářní měsíc a pro někoho kalendářní čtvrtletí.

Kdy se musí podnikatel (firma) zaregistrovat jako plátce DPH

Registrace je nutná do 15 dnů po skončení kalendářního měsíce, ve kterém podnikatel (firma) překročil zákonem stanovený obrat.Online fakturace, kompletní fakturační online systém, Plátce DPH, eet, eet evidence, faktura, zálohová faktura, proforma faktura, dobropis, nespolehlivý plátce dph, opravný daňový doklad a automatické kontroly včetně kontroly plátce DPH. FAKTURACE ONLINE, Plátce DPH, register plátce DPH, registrace DPH.

Chci zasílat email novinky