Časté otázky a odpovědi online fakturace

Co je GALAXIMA FAKTURY?
GALAXIMA FAKTURY - zkráceně gxfaktury.cz - je online aplikace pro zpracování fakturace, kontaktů a statistických dat.
Vhodné především pro živnostníky a malé firmy a účetní firem. Je vhodná jak pro plátce, tak pro neplátce DPH.


Jak mohu získat školení pro práci s gxfaktury.cz?
Žádné školení nepotřebujete, systém je jednoduchý, nemusíte ani nic instalovat na váš počítač. Potřebujete pouze internetový prohlížeč a přístup k internetu.
Pokud byste si i přesto nevěděli s načím rady, rádi Vám poradíme přes telefon nebo online chatem.


Jak mi zaručí gxfaktury.cz ochranu informací a bezpečnost dat?
Vaše data bezpečně chráníme šifrovaným přenosem protokolem HTTPS se silným SSL certifikátem obdobným jako v elektronickém bankovnictví předních bank a také pravidelným zálohováním. Servery jsou umístěny v zabezpečeném datovém centru, jsou pravidelně kontrolovány jak z hlediska hardware, tak i z pohledu softwarového vybavení.

Chci dovolit přístup zaměstnancům a účetní do systému. Je to možné?
Ano, je to možné u varianty "Pro účetní", kde máte neomezený počet uživatelů. V uživatelském účtu si můžete vytvořit další přístupy pro své zaměstnance. Vytvořte si pro každého zaměstnance i pro účetní vlastní přístup s rozdílnými uživatelskými právy.

Z jakého počítače se mohu k fakturaci přihlásit?
Do svého účtu se po zadání vám známých přihlašovacích údajů můžete přihlásit z jakéhokoliv počítače na světě připojeného k internetu. Přesto, pokud to však není nutné, nepoužívejte např. internetové kavárny či počítače, u kterých nemáte jistotu, kdo na nich pracuje.

Zapomněl jsem heslo, je možné je zaslat emailem?
Zaslání hesla není z bezpečnostního hlediska možné, protože je v databázi uloženo šifrovaně. Můžete si však vygenerovat nové heslo, které je vám pak zasláno na email. Stačí kliknout v přihlašovacím formuláři na odkaz Zapomněl(a) jsem heslo. Po přihlášení si můžete sami heslo změnit přes "Nastavení" - "Změna hesla".

Jak získám přístup do systému fakturace - GALAXIMA FAKTURY?
Při první registraci klikněte na odkaz Registrace online účtu zdarma, vyplňte své údaje a okamžitě je vám vytvořen přístup. Aktivaci účtu proveďte kliknutím na odkaz v email zprávě, která je vám obratem zaslána do emailové schránky. Heslo si po přihlášení do systému můžete kdykoliv změnit. Jste-li již registrován(a), pak klikněte na odkaz Přihlášení k účtu a vyplňte správné údaje. Z důvodu bezpečnosti je třeba přihlašovací údaje uchovávat v tajnosti, nikomu je nesdělujte, a to ani svým správcům systému či kolegům.

Nemohu se přihlásit do systému ke svému účtu?
Vždy si ověřte, že zadáváte správné údaje, a to celý Váš email a heslo. Systém rozpoznává malá a velká písmena, proto si dávejte pozor při registraci a při případné změně hesla, zda nemáte např. zapnutou klávesu Caps Lock. V případě, že jste zapomněli heslo, můžete využít funkci "Zapomněl(a) jsem heslo" u formuláře "Přihlásit se" pro vygenerování nového hesla.

Mohu si kdykoliv zvolit jinou variantu placeného účtu?
V případě, že vám varianta již nevyhovuje a nestačí, můžete kdykoliv přejít na vyšší placenou verzi. Podrobné informace o zaplacení a platnosti služby máte k dispozici po přihlášení účtu v nabídce "Platby GXFAKTURY.CZ".

Lze u vystavování faktur změnit měnu, případně jazyk ve fakturách?
Ano. Máte-li jinak než česky mluvící odběratele a obchodní partnery, můžete zvolit kromě češtiny i slovenštinu, angličtinu nebo němčinu. Systém si takové faktury uloží ve dvou jazycích, češtiny (do účetnictví) a druhého jazyka. Měnu si vyberete také při tvorbě nové faktury. Jazyk i měnu lze kdykoliv upravit.

Jako účetní zpracovávám více firem. Potřebuji více přístupů na jednotlivé firmy?
Všechny firmy a jejich faktury se spravují pod jedním účtem. Počet firem je omezen na 7, ale jako nadstandardní službu je možné počet zvýšit. Můžete svým zaměstnancům, případně klientům dát různá přístupová práva od nahlédnutí, až po kompletní správu faktur.

Chci na fakturách mít logo firmy a podpis. Je to možné?
Ano, je to možné. Stačí nahrát jak vaše logo, tak podpis přes jednoduchý formulář. Vlastní logo a podpis dodá vašim fakturám osobitý ráz.

Nenašel jsem zde odpověď na můj problém. Jak vás mohu kontaktovat?
Jsme tu pro vás k dispozici každý všední den od 9 do 16 hodin. Můžete nám zavolat: 773 118 913 nebo zaslat email, případně zákaznickou podporu Online chatem. Rádi Vám pomůžeme s čímkoliv ohledně GALAXIMA FAKTURY. Zeptejte se.Chci zasílat email novinky