BLOG GALAXIMA FAKTURY

pravidelně vás informujeme o novinkách naší fakturace, změnách a dalších možnostech pro podnikatele


Nespolehlivé osoby blog, článek

Nespolehlivé osoby
Sdílejte na Facebooku

Nespolehlivé osoby

Nespolehlivých plátců ubylo, přibývá však nespolehlivých osob.

Počet nespolehlivých osob překročil hranici dvou tisíc a za poslední dva měsíce se tak skoro zdvojnásobil.
Nespolehlivé plátce začínají nahrazovat nespolehlivé osoby.
 
Pokles celkového počtu nespolehlivých plátců DPH v ČR je prakticky optický klam.
Obrovským tempem totiž přibývají tak zvané nespolehlivé osoby, tedy subjekty, které poté, co byly označeny za nespolehlivé plátce DPH, zrušily svoji registraci k DPH a tak přestaly být jejím plátcem, čímž se automaticky přesunuly mezi nespolehlivé osoby.
Za poslední dva měsíce se jejich počet skoro zdvojnásobil.

Označení „nespolehlivý“ může od loňského července získat i podnikatel, jak fyzická, tak právnická osoba, který není plátcem DPH.
Kdo není plátcem DPH a poruší závažným způsobem své povinnosti vztahující se ke správě daně z přidané hodnoty (obdobné podmínky jako u nespolehlivého plátce), získá nově označení nespolehlivá osoba.

Pokud dojde ke zrušení registrace nespolehlivého plátce, stává se tato osoba nespolehlivou osobou automaticky okamžikem, kdy přestane být plátcem.

Stejně tak nově platí i opačný postup, kdy se osoba stane nespolehlivým plátcem automaticky.
Stane se tak v situaci, kdy se nespolehlivá osoba stane plátcem, v případě skupiny v okamžiku přistoupení nespolehlivé osoby nebo nespolehlivého plátce, nebo v případě člena skupiny, dojde-li ke zrušení skupiny, která byla nespolehlivým plátcem.


Online fakturace, kompletní fakturační online systém, faktury, zálohové faktury, proforma faktury, dobropisy (opravné daňové doklady) a automatické kontroly včetně kontroly plátce DPH. GALAXIMA FAKTURY ONLINE, kdekoliv a kdykoliv. Přidejte se k nám...

Chci zasílat email novinky