BLOG GALAXIMA FAKTURY

pravidelně vás informujeme o novinkách naší fakturace, změnách a dalších možnostech pro podnikatele


Samoobslužné nakupování blog, článek

Samoobslužné nakupování
Sdílejte na Facebooku

Samoobslužné nakupování

Nakupování bez vykládání zboží na pás a platby u pokladní je stále populárnější.

Lidé si sami z regálů vybírají, co nakoupí, zároveň si pak u pokladen cenu vybraného zboží naskenují a zaplatí.

Dalším krokem k rychlejšímu a snadnějšímu nakupování se stávají skenery, s jejichž pomocí lze snímat cenu zboží přímo během nakupování.

Konečnou sumu pak zaplatíte u speciální pokladny.

Nakupování se skenerem

Princip samoobslužného nakupování se skenerem v ruce je jednoduchý.

Ještě před tím, než si u vstupu do prostoru prodejny vyzvednete skener pro snímání čárových kódů zboží, musíte načíst zákaznickou kartu.

Pokud ji nemáte, můžete si ji na počkání zřídit na informacích prodejny.

Během nakupování skenerem snímáte čárové kódy výrobků.

Pokud na nich čárový kód není (např. kusová zelenina nebo ovoce či některé druhy pečiva), najdete ho na dobře viditelném místě, kde jste si pečivo či zeleninu vybrali.

Stačí ho tedy načíst a zadat příslušný počet kusů.

Většina zákazníků běžně nakupuje i zboží (například oblečení, alkohol, drogistické zboží, CD apod.), které je opatřeno ochranným prvkem proti krádeži, který je ale třeba odstranit, abyste u odchodu z prodejny „nepípali”. „

Označené je nutné předložit obsluze hypermarketu, která ochranný prvek sejme.

Na displeji skeneru se vám postupně zobrazuje seznam nakoupeného zboží a vy tak máte přehled jak o jednotlivých položkách, tak především o průběžné ceně celého nákupu.

Potom, co jste nakoupili, naskenujete před vjezdem ke speciálním pokladnám sloužícím právě pro službu Scan&Go čárový kód pro ukončení nákupu.

Poté přiložíte skener k pokladně, kde jsou načtené kódy a zaplatíte.

Nakonec skener načte zákaznickou kartu a odcházíte s nákupem,bez nutnosti vykládat zboží na pult.

Do dnešního dne má skenery vybaveno všech patnáct hypermarketů Globus v České republice, kde zákazníci mají k dispozici celkem 1600 skenerů a 81 speciálních pokladen.

Nakupovat se skenerem můžete už i ve vybraných prodejnách obchodního řetězce Tesco, který svou službu nazval Scan&Shop, případně Scan&Shop mobile, pokud máte aplikaci pro snímání kódů nainstalovanou ve svém chytrém telefonu.

 

Samoobslužné pokladny jsou oblíbené

Zákazníci si už zvykli na další možnost nakupování bez přítomnosti pokladní. Tou jsou samoobslužné pokladny, u kterých si sami načítají čárkové kódy zboží, případně je vybírají ze seznamu nebo váží a nakonec i zaplatí - hotovostí či platební kartou.

Například v prodejnách Tesco je zákazníci využívají už od roku 2008.

Samoobslužné pokladny mohou zákazníci využívat i v desítkách obchodů Albert či Globus.

V provozu jsou i ve dvou pražských prodejnách řetězce Kaufland.

Samoobslužné nakupování už není výsadou jen hypermarketů, zákazníci se s nimi setkají například i v restauracích s rychlým občerstvením McDonald's.

Aniž by přišli do kontaktu s obsluhou u pultu, sami si na speciálním dotykovém panelu - samoobslužném kiosku - požadované položky navolí, zaplatí a počkají na vydání objednávky.


Online fakturace, kompletní fakturační online systém, faktury, zálohové faktury, proforma faktury, dobropisy (opravné daňové doklady) a automatické kontroly včetně kontroly plátce DPH. GALAXIMA FAKTURY ONLINE, kdekoliv a kdykoliv. Přidejte se k nám...

Chci zasílat email novinky